Navštivte také  >

Co o nás napsali zákazníci na Heureka.cz


Vladimír H

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Obchod má přehledné stránky,výhodné ceny,výbornou komunikaci,krátké dodací lhůty,příjemný a ochotný personál.Neshledal jsem žádné nedostatky.Doporučuji všem nejen známým."

+420 558 431 528

Po - Pá 8:00 - 17:00

Horní uložení tlumiče, prachovky

Horní uložení a rizika při ponechání opotřebeného dílu

horní uložení tlumiče

Horní uložení tlumiče pérování je horní upevňovací bod tlumiče s karoserií vozu. Zajišťuje spojení tlumiče s karoserií vozu, uložení pružiny a také doraz tlumiče.

Přední horní uložení také obsahuje ložisko, které umožňuje pružině otáčet se zároveň, kdy otáčíme koly

Horní uložení je nezbytné pro správnou a dlouhodobou funkci tlumiče pérování. Pokud je horní uložení opotřebováno, projevuje se velmi podobně, jako vadný tlumič pérování. Může docházet ke ztrátě přesného vedení kola, ztrátě optimálního kontaktu pneumatiky s povrchem vozovky, zvýšené opotřebování pneumatik, v neposlední řadě také prodloužením brzdné dráhy, vyšším hlukem či menším komfortem jízdy.

Podle statistik výrobců se při výměně tlumiče až v 80% případů nemění horní uložení tlumiče, včetně servisní sady, což může vést k rychlejšímu opotřebení tlumiče a ztrátě správných vlastností i relativně nového tlumiče pérování. Jako nejčastější důvod bývá snaha ušetřit při výměně tlumiče.> Z dlouhodobého hlediska se však tento stav nevyplácí, protože dochází k častějším závadám a opotřebováním i ostatních komponent nápravy, které pak vyžadují častější údržbu, teké tlumiče se mohou opotřebovat dříve, ve výsledku tak zaplatíte mnohem více.

vykřičníkAutodíly PEMA s.r.o. doporučuje výměnu horního uložení, především předního, při každé výměně tlumičů.

Ochranné manžety a prachovky

ochranná manžeta a doraz tlumiče

Rovněž ochranné manžety a prachovky jsou důležité pro správnou funkci tlumiče a jeho standardní životnost, jelikož účinně zabraňují přístupu vody a nečistot k pístu, a tím prodlužují životnost tlumiče.

Věnujte proto při výměně tlumiče pozornost i těmto komponentám. V případě, že jsou vaše původní prachovky či manžety poškozené, protržené či příliš opotřebované, vyměňte je. Zachováte tak podmínky pro správné fungování nového tlumiče.

Líbil se Vám článek? Pomohl Vám? Sdílejte jej..